Pilotní výcvik Hradec Králové

Pilotní průkazy na letišti Hradec Králové a pilotní výcvik

Pilotní průkazy a licence, které můžete získat na letišti Hradec Králové.

Pilotní výcvik ULL Hradec Králové
Pilotní průkaz pro řízení UL letadla na letišti Hradec Králové

Staňte se pilotem ultralehkých letadel na letišti Hradec Králové! Pokud toužíte po vzrušení z létání a postačí vám dvě místa (včetně pilota), nebo vás láká možnost přistávat na neoficiálních travnatých plochách s nízkými provozními náklady, je tento výcvik pro vás ideální volbou.

Na letišti Hradec Králové nejen získáte ceněnou licenci UL, ale také máte příležitost obohatit o kvalifikaci pro řízené lety VFR. Ale to je teprve začátek! S licencí ULL(a) položíte pevné základy pro svou pilotní dráhu, ať už směřujete k soukromému létání PPL(a) nebo jiným směrům. Otevřete dveře do světa létání s námi!

Zahájit výcvik ULL akcí pilotem na zkoušku
Pilotní výcvik ULL Hradec Králové
Požadavky na žáka:

• věk od 15 let
• osvědčení o zdravotní způsobilosti, které poskytne sportovní lékař
• minimálně 20 hodin praxe (letu)
• 45 hodin teoretické přípravy a online kurz teorie UL
• minimálně omezený průkaz radiotelefonisty
• zkoušky z teorie UL (online přípravné testy UL)

Pilotní průkaz ULL(a) můžete získat od 50 000 Kč do 120 000 Kč.

Létání není jen o vzletu a přistání; je to o splnění snů a dosažení oblohy. Pro ty, kteří vnímají létání nejen jako koníček, ale jako vášní či profesí, je průkaz soukromého pilota letounu vstupní bránou. Tato licence je zároveň začátkem profesní kariéry v pilotní kabině dopravních letadel.

S licencí PPL(a) nebudete jen obyčejným pilotem; budete mít svobodu vzít s sebou více než dva cestující a řídit letadlo s váhou přes 450 kg. A pokud máte v plánu létání zprofesionalizovat, můžete pokračovat v licencích CPL(a) pro obchodní piloty nebo ATPL(a) pro dopravní piloty.

Letiště Hradec Králové je místo, kde se rodí budoucí piloti.

Pilotní výcvik PPL Hradec Králové
Požadavky na žáka:

• věk od 17 let
• platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou
prohlídkou od leteckého lékaře
průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy
• 80 hodin teoretické přípravy a online kurz teorie PPL
• zkoušky z teorie PPL na Úřadu pro civilní letectví (online přípravné testy PPL)

Zahájit výcvik PPL akcí pilotem na zkoušku

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin letecké přípravy (držitelé pilotního průkazu ULL si může uplatnit 10 % svého náletu na ultralightech, nejvýše však 10 hodin).

Cena pilotního výcviku pro licenci PPL(a) se pohybuje kolem 100 000 Kč – 300 000 Kč.

qode-eliptic-slider

Soukromý pilot vrtulníků – PPL(h)

Vertikální vzlet a schopnost přistání v komplikovaném terénu charakterizují vrtulníky jako unikátní letecké stroje. Pokud očekáváte tyto vlastnosti, získejte pilotní výcvik soukromého pilota vrtulníků. Pro ty, kteří se chtějí věnovat komerčnímu létání s vrtulníkem, je nezbytná licence CPL(h). Kritéria pro získání PPL(h) jsou srovnatelná s licenčními požadavky pro soukromé piloty letadel.

Cena pilotního průkazu PPL(h) je od 350 000 Kč do 450 000 Kč.

Zahájit výcvik akcí pilotem vrtulníku na zkoušku

Vstupte do světa dopravních pilotů! Vrchol leteckého vzdělání představuje pilotní průkaz ATPL. Sny o pilotování dopravních letadel? Licence ATPL je váš klíč.

Chcete získat licenci ATPL? Připravte se na intenzivní teoretický kurz trvající 9 až 12 měsíců v naší letecké škole. Za vedení odborníků – od dopravních pilotů, přes řídící letového provozu až po letecké meteorology – se ponoříte do 13 klíčových předmětů. Tyto znalosti vás nejen vybaví pro kariéru dopravního pilota, ale také vás připraví na závěrečné zkoušky na Úřadu pro civilní letectví.

Vaše letecká cesta vede do AeroPrague, letecké školy na letišti Praha Letňany, kde se koná kurz teorie ATPL. Je to jen 1,5 h od letiště Hradec Králové. Začněte kariéru tam, kde obloha je vaší kanceláří.

Zahájit teorii ATPL
Pilotní výcvik ATPL Hradec Králové

Máte v plánu vzletět za hranice? Vaše pilotní dovednosti jsou sice klíčové, ale existují i další nezbytné kvalifikace. Mezi ně patří obecný průkaz radiotelefonisty VFL od Českého telekomunikačního úřadu. Ať už vás tato myšlenka znervózňuje či nikoliv, máme pro vás online přípravný kurz, který vás na zkoušku dokonale připraví.

Klíčovým krokem pro mezinárodní lety je zkouška z ICAO angličtiny. A teď tu máme skvělou zprávu: můžete absolvovat zkoušku ICAO angličtiny online, pohodlně z vašeho obýváku. Pokud cítíte, že byste ocenili trochu před zkouškového cvičení, nabízíme přípravný kurz letecké angličtiny, který vás na tento krok dokonale připraví.

Přihlásit na zkoušku ICAO
Pilotní výcvik ICAO zkoušky Hradec Králové

Ať už míříte k průkazu pro ultralehká letadla ULL či k licenci soukromého pilota PPL, teoretická příprava je základním pilířem vaší pilotní cesty.

Začněte svou pilotní cestu právě teď! Ponořte se do světa létání s online e-learningem od expertního týmu Aeroweb.cz. Poskytuje vám názorné materiály, poučná videa, audiozáznamy a příklady radiokomunikace, vše sestaveno s ohledem na vaše požadavky.

Důkladné teoretické znalosti jsou základem vašeho leteckého úspěchu. S naším inovativním přístupem k výuce se stává studium nejen efektivním, ale i zábavným, přičemž si můžete sami určit tempo a čas studia.

Zahájit teorii PPL/ULL
Pilotní výcvik Hradec Králové

Proč získat pilotní průkaz právě v Hradci Králové?

Veřejné vnitrostátní letiště / neveřejné mezinárodní letiště s denním provozem

Možnost pokročilých výcviků a výcviků IFR přístrojového létání

Skvělá dostupnost letiště. Z centra Hradce Králové jste na Letišti autem za 10 minut a MHD do 20 minut!

Zázemí, kvalita, bezpečnost a dostupnost služeb velkého letiště

Možnost vyzkoušet simulátor letadla Beechcraft či simulátor vrtulníku Eurocopter AS 355.

Velká nabídka pronájmu a půjčování letadel, ultralightů a vrtulníků pro vaše další létání

2,4 km dlouhá a 60 m široká betonová přistávací a vzletová dráha

Služby poskytování informací známému provozu

Letiště Hradec Králové je svou polohou skvělý výchozí bod pro vaše létání po ČR a celé Evropě

Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na následujícím telefonním čísle: +420 491 204 400